Zavolejte nám
Nový život bez brýlí
Na celém světě se v 64 zemích užívá přes stovku tzv. femtosekundových laserů, pracuje na nich přes 3000 vyškolených očních chirurgů a bylo na nich provedeno více než 300.000 operací.
Největším rizikem při standardní operaci je porušení pouzdra čočky při jeho kruhovém otevření. Pokud se poruší, nelze už do oka umělou nitrooční čočku vložit. Laser tvoří otevření zcela pravidelné a centrované ve zvolené velikosti tak, jak to žádný chirurg nedokáže, uvedla primářka pražské oční kliniky Duovize Lucie Valešová. „Dokonalé kruhové otevření zabezpečí přesnou polohu nitrooční čočky v oku, což je nezbytné pro dlouhodobě ostré vidění, především u multifokálních čoček," dodala.
Laser také rozmělňuje čočku, vytvoří operační vstupy v rohovce a provádí rohovkové nářezy při léčbě astigmatismu. Chirurg pak vyčistí pouzdro čočky a vloží čočku umělou. Tím je operace dokončena, nic se nešije, operační rány vytvořené laserem jsou dvojitě lomené a samotěsnicí.
Operace šedého zákalu se prováděly už před 2000 lety před naším letopočtem v Indii, Arábii a antickém Řecku, tehdy bez velkých úspěchů. Obtíž lékaři řešili protlačením poškozené čočky do sklivce, případně jejím probodáním jehlou. Nedostatečná hygiena způsobovala pacientovi řadu komplikací, včetně oslepnutí.
Šedý zákal postihuje nejčastěji lidi ve věku 65 až 75 let jako projev stárnutí. Byly ale zaznamenány také případy šedého zákalu u novorozenců z genetických důvodů či kvůli virovému onemocnění matky.
Pomozte nám zlepšovat naší péči.
Pošlete své podněty přímo řediteli.
NeoSMILE 3D® a NeoLASIK HD® jsou registrované značky společnosti Neovize s.r.o.
Copyright © 2008-2019, NeoVize s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Web vytvořen a spravován v
iNDiGOmultimedia s.r.o.
Certifikovaná kvalita ISO 9001: 2015